تزریق همزمان ژل و بوتاکس به صورت
18 مرداد

تزریق همزمان ژل و بوتاکس به صورت

بررسی تزریق همزمان ژل و بوتاکس به صورت

تزریق همزمان ژل و بوتاکس ، تغییر و تحول در چهره بر اساس معیارهای زیبایی فردی و حفظ جوانی و نشاط پوست از اصلی ترین دلایلی است که موجب می شود سالیانه میلیون ها نفر به واسطه روش های گوناگون تغییراتی در چهره خود ایجاد کنند. در این مطلب از سایت دکتر ابوالفضل جویا بهترین متخصص ژل و بوتاکس تزریق همزمان ژل و بوتاکس به صورت را مورد بررسی قرار می دهیم.

از میان انواع روش ها از عمل های جراحی پر ریسک و گران قیمت گرفته تا تزریق و لیزر درمانی؛ تزریق ژل و بوتاکس همواره به عنوان پر طرفدارترین روش در نظر گرفته می شود. ویژگی هایی از جمله عمل های یک جلسه ای، کم ریسک بودن، دوره نقاهت کوتاه و آسان و قیمت مناسب از مهم ترین دلایلی است که تزریق ژل و بوتاکس را به عنوان اولین انتخاب افراد برای درمان و رفع چین و چروک ها و تغییرات زیبایی قرار می دهد.

کاربردهای تزریق همزمان ژل و بوتاکس در نواحی مختلف صورت

فیلر که در اصطلاح به عنوان ژل شناخته می شود یکی از عمل های زیبایی سریع و کم ریسک است که به جهت حجم دهندگی، فرم دهندگی و جوانسازی پوست صورت می گیرد. تزریق ژل به منظور رفع چین و چروک های دور چشم، تغییر حجم و فرم لب ها، زاویه سازی فک، تغییر فرم چانه، گونه گذاری و از بین بردن خط خنده صورت می گیرد. همچنین از تزریق ژل برای فرورفتگی ها و افتادگی هایی که بر اثر افزایش سن در صورت پدیدار می شود استفاده می کنند و با حجم دادن به این نواحی موجب از بین رفتن افتادگی و جوانسازی پوست می شوند.

پیشنهاد مطالعه
مزایای جوانسازی پوست صورت با الکترونیدلینگ

بوتاکس نیز به عنوان پرطرفدارترین روش برای رفع چین و چروک های پوستی شناخته می شود. این روش ساده و مقرون صرفه با حدف چین و چروک های پوست چهره ای جوان شاداب به شما می بخشد. تزریق بوتاکس موجب درمان چروک ‌های فعال گردن، چروک‌ های دور دهان، چروک‌ های فعال زیر چشم، لیفت ابروها و درمان خط اخم و پیشانی می شود. همچنین از این روش جهت درمان تعریق بیش از حد و درمان میگرن نیز استفاده می شود. بوتاکس یک نوروتوکسین رقیق شده است که به منظور فلج کردن عضلات ناحیه هدف به صورت موضعی تزریق می شود.

از باکتری کلستریدیوم بوتولینوم سمی به نام بوتولینوم به دست می آید که به حالت رقیق شده آن نوروتوکسین گفته می شود. این سم رقیق شده به جهت فلج کردن عضلات دور چشم، پیشانی و بین ابروها مورد استفاده قرار می گیرد. تزریق موجب عدم انتقال پیام عصبی به عضلات هدف شده و به این دلیل فرد قادر به انجام حرکاتی مثل اخم کردن، بالا بردن پیشانی و جمع کردن چشم ها نمی باشد.

روش های جایگزین تزریق بوتاکس | بهترین متخصص ژل و بوتاکس

مقایسه ژل و بوتاکس

پیش از انتخاب تزریق ژل و یا بوتاکس برای اصلاحات پوستی بهتر است. با کارکرد هر کدام از آنها آشنا شوید و متناسب با نوع تاثیرگذاری نسبت به انتخاب آن ها اقدام نمایید. به طور کلی تفاوت ژل و بوتاکس در نحوه تاثیر گذاری، میزان ماندگاری و… تعریف می شود. برای مثال برای پر کردن خطوط عمیق، ایجاد حجم و فرم دهی از تزریق ژل استفاده می شود و برای درمان و کاهش میزان خطوط حرکتی روی صورت تزریق بوتاکس توصیه می شود. مهم است که قبل از انجام هرگونه تزریق زیبایی از جمله ژل و بوتاکس با پزشک متخصص و مراکز درمانی معتبر مشورت های لازم را انجام دهید.

پیشنهاد مطالعه
تزریق بوتاکس برای درمان خطوط پنجه کلاغی دور چشم

تاثیر تزریق همزمان ژل و بوتاکس بر جوانسازی

بسیاری از افراد برای دستیابی به اهداف زیبایی مورد نظر خود هم از ژل و بوتاکس استفاده می کنند. یکی از سوال های متداولی که ممکن است برای این دسته افراد پیش بیاید امکان تزریق همزمان ژل و بوتاکس است. ترکیب بوتاکس و تزریق می تواند به زیبایی و جوانسازی صورت شما بسیار کمک کند زیرا آنها انواع مختلف چین و چروک را درمان می کنند. بوتاکس چروک‌ های پویا را که در اثر حرکات مکرر صورت مانند اخم کردن و خندیدن ایجاد می‌ شوند، شل می ‌کند. تزریق ژل نیز چین و چروک های ساکن را صاف می کنند. که حتی زمانی که صورت در حالت استراحت است قابل مشاهده است.

تزریق ژل حجم از دست رفته را بازیابی می ‌کند و به پر کردن خطوط و جوانسازی کمک می‌ کند. ترکیب بوتاکس و تزریق ژل به طور همزمان مشکلات ظاهری چندین ناحیه از صورت را برطرف می کند. بوتاکس معمولاً در اطراف چشم و پیشانی استفاده می شود. در حالی که فیلرهای پوستی معمولاً در نواحی میانی و پایینی صورت استفاده می شوند.

مدت زمان تزریق همزمان بوتاکس و ژل

به طور کلی توصیه می شود تزریق همزمان بوتاکس و ژل صورت نگیرد. و در بازه زمانی یک هفته ای اول تزریق ژل و سپس تزریق بوتاکس انجام شود. اما اگر در شرایطی هستید که امکان انجام تزریق در چند مرحله را ندارید با مشورت پزشک اول ژل و سپس بوتاکس را تزریق کنید.

دکتر ابوالفضل جویا، بهترین متخصص ژل و بوتاکس را در اینستاگرام دنبال کنید

اثرگذاری تزریق بوتاکس بر ماندگاری تزریق ژل

مدت زمان ماندگاری ژل بسته به عوامل متعددی از جمله نوع ژل تزریقی، ناحیه تزریقی و متابولیسم بدن هر متفاوت است. به طور متوسط ماندگاری ژل بین 12 تا 18 ماه تخمین زده می شود. و هر کدام از موارد بالا در میزان اثرگذاری و دوام آن متفاوت است. مدت زمان ماندگاری بوتاکس از ژل کمتر است. و بسته به معیارهایی چون نوع مواد تزریق شده. متابولیسم بدن فرد، سن، میزان و نوع چین و چروک و خطوط صورت و همچنین سبک زندگی فرد بین 6 ماه تا یک سال ماندگاری دارد. اما در صورتی که بعد از تزریق ژل از بوتاکس نیز استفاده کنید ماندگاری آن حدودا 10 ماه افزایش می یابد و فرد مدت زمان طولانی تری از نتایج درمان خود بهره مند خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه
کدام روش جوانسازی مناسب تر است؟

همانطور که پیش تر اشاره شد، تمامی مراحل تزریق و حتی مشاوره زیبایی پیش از آن بهتر است. تحت نظر پزشک و در مراکز درمانی و یا زیبایی معتبر صورت بگیرد. شما می توانید با راهنمایی پزشک خود و متناسب با اهداف زیبایی تزریق همزمان بوتاکس و ژل را استفاده کنید. و از داشتن پوستی جوان و شاداب لذت ببرید. در نظر داشته باشید مهم ترین راز جوانی و نشاط، داشتن عادات غذایی سالم، خواب کافی و ورزش است. و حتی در صورت درمان، داشتن یک سبک زندگی سالم موجب افزایش میزان نتیجه گیری خواهد شد.

دریافت اینترنتی نوبت ویزیت دکتر ابوالفضل جویا 


مطالعه بیشتر:

ویژگی ضد آفتاب مردانه خوب

پاسخ به سوالاتی درمورد بوتاکس معده برای لاغری

روش های مختلف زاویه سازی فک و صورت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *