ترفندهای رشد ریش روی گونه ها
17 آبان

ترفندهای رشد ریش روی گونه ها

بررسی ترفندهای رشد ریش روی گونه ها

رشد ریش روی گونه ها بسیار دشوار است.در کنار ناحیه زیر ریش، گونه‌ها دیرتر پر می‌شوند و حتی بسیاری از مردان که رشد ریش و سبیل چانه‌ای چشمگیر دارند، معمولاً برای ایجاد موهای زائد در ناحیه بالای گونه‌شان تلاش می‌کنند. در این مطلب از سایت دکتر ابوالفضل جویا متخصص تزریق چربی و لیپوترانسفر به بررسی ترفندهای رشد ریش روی گونه ها میپردازیم.

موهای صورت نوعی مو به نام ” موی آندروژنیک ” است که به این معنی که در پاسخ به تحریکات هورمونی رشد می کند. ریش‌هایی که روی گونه‌ها می‌رویند عمدتاً توسط هورمون‌های آندروژنی کنترل می‌شود، زیرا آنها نیز موهای آندروژنیک هستند.

البته، فرد همچنین به گردش خون خوب، مواد مغذی، انرژی و غیره نیاز دارد. اما هورمون‌های آندروژنیک (تستوسترون و DHT) و گیرنده‌هایی که آنها را از خون متصل می‌کنند، محرک‌های کلیدی رشد موی آندروژنی هستند.

علت کاهش رشد ریش روی گونه ها

حتی اگر عادت‌های تغذیه‌ای‌تان درست باشد، سطح ویتامین‌ها و مواد معدنی‌تان کنترل شود، و گردش خون‌تان در گونه‌ها به همان اندازه که می‌تواند خوب باشد، اگر سطح هورمون‌تان پایین باشد یا بدنتان نتواند آنها را به درستی از جریان خون دریافت کند رشد ریش کم می شود. به همین دلیل است که موهای صورت، سینه، بازو، پا و شرمگاه بعد از بلوغ شروع به رشد می کنند، زیرا در این زمان است که هورمون های آندروژنی افزایش می یابد و بدن نسبت به اعمال آنها حساس تر می شود.

مطالعه بیشتر : علل و علائم انواع اگزمای گوش

موارد زیر همه عواملی هستند که رشد موهای صورت روی گونه ها را کنترل می کنند:

  • سن
  • گردش خون خوب
  • هیدروتستوسترون (DHT)
  • سطح تستوسترون (T) و دی
  • حساسیت گیرنده های آندروژن بدن نسبت به T & DHT
  • ژنتیک (مردان آسیای شرقی به خصوص برای رشد ریش مشکل دارند).
پیشنهاد مطالعه
نکاتی برای مصرف و تمدید کرم ضد آفتاب

توجه: اکثر مردم (از جمله بسیاری از متخصصان) معتقدند که رشد ریش توسط ژنتیک تنظیم می شود. اگرچه این درست است، اما پاسخ کامل نیست زیرا اغلب ژنتیک است که همه متغیرهای دیگر (سطح هورمون، حساسیت گیرنده، گردش خون و غیره) را کنترل می کند.

افزایش سرعت رشد ریش در مردان | متخصص پوست اصفهان

چرا نمی توانم روی گونه ها ریش بگذارم؟

اگر به هیچ وجه نمی توانید ریش بگذارید، پاسخ منطقی این است که سطح هورمون بدن باید پایین باشد و گیرنده های صورت که هورمون ها را از خون جذب می کنند، به اندازه کافی حساس نیستند.

با این حال، اگر مقداری رویش ریش روی صورت خود دارید، اما این ریش فقط به صورت تکه‌هایی در ناحیه گونه رشد می‌کند، به احتمال زیاد سطح هورمون‌ها خوب است و گیرنده‌ها نیز کار خود را انجام می‌دهند.

چرا ریش روی گونه ها رشد نمی کند؟

اگر سطح هورمون های بدنتان خوب است این امر به احتمال زیاد به دلیل عادات غذایی نامناسب، سن، گردش خون ضعیف در ناحیه گونه یا فقط عوامل ژنتیکی ناشناخته است. هورمون‌ها نیز می‌توانند دخیل باشند، اما اگر بتوانید در نواحی دیگر صورت به خوبی ریش بگذارید، اصلی ترین علت نیست.

آیا می توانید حتی رشد ریش گونه را تقویت کنید؟

می توانید رشد ریش را روی گونه های خود تقویت کنید .برخی از روش‌های انجام این کار مانند خواب بیشتر، داشتن سن کافی، خوردن یک رژیم غذایی مغذی و ورزش… ترفندهای خسته‌کننده‌ای هستند.

اما روش های کمتر شناخته شده ای مانند استفاده از ماینوکسیدیل، غلطک های ریش و استفاده از روغن نعناع روی صورت نیز برای بهبود رشد ریش در ناحیه گونه وجود دارد.

پیشنهاد مطالعه
روش های مراقبت از موهای معمولی و فر

برخی از مکمل ها احتمال دارد موثر باشند.

تعداد انگشت شماری مکمل وجود دارد که احتمال دارد کمک کند تا ریش بیشتری روی گونه های خود داشته باشید. مکمل های معمولی مانند:

  • مولتی ویتامین، که شکاف های موجود در تغذیه را پر و بنابراین به طور غیرمستقیم از طریق مکانیسم های مختلف به افزایش رشد ریش کمک می کند.
  • کارنیتین، که فولیکول‌های موی بیشتری را به فاز رشد آناژن منتقل می‌کند. گیرنده‌های آندروژن را نسبت به هورمون‌ها بیشتر می‌پذیرد.

مطمئن شوید که کمبود مواد مغذی اصلی ریش را ندارید.

بدن از انرژی، برای رشد موهای صورت در فولیکول ها استفاده می کند. همین امر در مورد هورمون های رشد ریش نیز صادق است. علاوه بر این، بدن از ویتامین‌ها و مواد معدنی به‌عنوان ‌عوامل مهم بین فرآیندهای متعدد خود استفاده، که بسیاری از آنها مستقیماً به رشد ریش روی گونه‌ها کمک می‌کنند. اگر انرژی دریافتی (کالری) خود را خیلی کم کنید. ویتامین و مواد معدنی دریافتی خوب نباشد، مطمئناً توانایی های طبیعی رشد ریش خود را عقب انداخته اید.

این وضعیت به طور مستقیم رخ می دهد. زیرا عملکردهای بدن، در واقع موهایی را که از فولیکول بیرون می ریزند را مختل می کند. به طور غیرمستقیم توانایی برای تولید هورمون های مورد نیاز در رشد موهای صورت را مختل می کند.

بدنی که نیازهای انرژی خود را تامین نمی کند. در نهایت با تنظیم پایین فرآیندهایی که برای بقا حیاتی نیستند، شروع به حفظ انرژی می کند. متأسفانه رشد موهای صورت یکی از موارد غیر ضروری است.

اگر می خواهید توانایی خود را برای رشد ریش روی گونه ها به حداکثر برسانید، خوردن مقدار کافی مواد مغذی و دریافت ویتامین ها و مواد معدنی مناسب هر روز بخش مهمی از معما است. روی ویتامین های A، D، E و مواد معدنی روی، منیزیم، ید، سلنیوم و مس به ویژه تمرکز کنید.

پیشنهاد مطالعه
مزایا و معایب بوتاکس صورت و پیشانی

دکتر ابوالفضل جویا متخصص تزریق چربی و لیپوترانسفر را در اینستاگرام دنبال کنید

به ریش های خود اجازه دهید به درستی رشد کند.

اگر ۱۰۰% مطمئن هستید که نمی‌توانید صبر کنید موهای صورت روی گونه‌ها رشد کند، از این مرحله صرفنظر کنید. زیرا اگر موها هرگز وارد مرحله رشد نشوند، منتظر ماندن برای رشد در اطراف و انجام تمام کارها بیهوده است.

رشد ریش به زمان نیاز دارد و با توجه به اینکه موهای گونه به دلیل کندی رشد کردن آنها مشهور است. واقعاً نمی توانید قبل از اینکه به آن زمان بدهید بگویید “من نمی توانم روی گونه هایم ریش بگذارم”. .

البته، می توانید تخمین خوبی از میزان پوشش ریش خود حتی در چند هفته اول رشد موهای صورت داشته باشید. اما هنوز نمی توانید برخی از موها را ببینید، به خصوص روی گونه های بالایی که «موهای خوابیده» هستند.

به طور خلاصه، ماینوکسیدیل را روی گونه‌ها امتحان کنید. غلتک ریش، روغن نعناع فلفلی در رقیق‌سازی ۳ درصد، بهینه‌سازی هورمون‌های ریش، تمرکز بر دریافت مواد مغذی مناسب، در نظر گرفتن مکمل‌ها، و واقعا باید اجازه دهید ریش‌تان رشد کند. برای اینکه ببینید بعداً گونه های شما پر می شود یا خیر.

شواهد زیادی برای حمایت از تمام مراحل بالا وجود دارد. زمانی که آنها را انجام دهید، می توانید ریش بیشتری روی گونه ها بگذارید. چندین ماه طول می کشد تا تفاوت را ببینیم، اما این رخ خواهد داد.

دریافت اینترنتی نوبت ویزیت دکتر ابوالفضل جویا


مطالعه بیشتر:

علل ضخیم شدن ناخن های پا

علل ایجاد تیرگی یا هایپرپیگمانتاسیون پلک

انواع مختلف موهای آسیب دیده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *