بررسی محرک های پوستی در تابستان | بخش دوم
23 خرداد

بررسی محرک های پوستی در تابستان | بخش دوم

بررسی محرک های پوستی در تابستان

در مطلب قبل سایت دکتر ابوالفضل جویا متخصص پوست اصفهان برای شما منتشر شده است. به بررسی علل بروز بثورات پوستی در تابستا پرداختیم. در این نوشته قصد مطالعه محرک های پوستی در تابستان را داریم.

تینه آ ورسیکالر

تینه آ ورسیکالر یک عفونت قارچی شایع است که موجب ایجاد ایجاد پلاک های پوستی و تغییر رنگ پوست می شود. بیماری تینه آ ورسیکالر عموما در آب و هوای گرم و مرطوب شیوع بیشتری دارد. پچ های پوستی در تینه آ ورسیکالر (که ممکن است سفید، قهوه ای، قرمز یا طوسی مشکی باشند) اندکی خارش دار هستند و بعد از قرار گیری در معرض نور خورشید قابل مشاهده تر خواهند شد. در بزرگسالان و نوجوانان، پلاک های پوستی عموما در پشت، سینه یا بازوها ظاهر می شوند. تینه آ ورسیکالر در کودکان معمولا صورت را درگیر می کند.

راه های درمان تینه آ ورسیکالر شامل کرم ها، لوسیون ها یا شامپوهای ضد قارچ غیر نسخه ای هستند. رنگ پوستی که درگیر عفونت تینه آ ورسیکالر شده است ممکن است برای ماه ها غیر طبیعی باقی بماند و امکان بازگشت مجدد عفونت در مناطق گرم و مرطوب وجود دارد.

پیشنهاد مطالعه
جوان سازی با تزریق چربی (بخش اول)

مطلب پیشنهادی برای مطالعه : علل بروز بثورات پوستی در تابستان

خارش شناگر

بیماری خارش شناگران به صورت راش های پوستی خارش دار ظاهر می شود که در اثر انگل های خاصی که به طور معمول در حلزون ها و مرغابی های آب های شیرین زندگی می کنند، ایجاد می شود. در روز های گرم و آفتابی این انگل ها (خصوصا در آب های آرام دریاچه ها و تالاب ها) وارد آب می شوند. در حالی که شما شنا می کنید انگل های عامل خارش شناگران ممکن است در تماس با پوست شما قرار بگیرند. انگل ها به سرعت می میرند و لکه های برآمده، قرمز و خارش دار روی پوست شما ایجاد می شوند.

بررسی محرک های پوستی در تابستان | بهترین متخصص پوست اصفهان

بیماری خارش شناگران معمولا خفیف است و در طول یک هفته به خودی خود برطرف می شود. در این میان، شما می توانید خارش ناشی از این عفونت را به کمک کرم ضد خارش غیر نسخه ای مانند کرم هیدروکورتیزون کنترل کنید.درهر حال، اگر خارش اولیه شدید باشد، خراشیدگی ها می توانند موجب ساییدگی و عفونت های پوستی شوند. در صورت ادامه یافتن علائم خارش شناگر برای بیش از سه روز با متخصص پوست مشورت کنید.

پیشنهاد مطالعه
روش های مختلف تخلیه ژل پاژ

نیش کنه

کنه ها پشه های کوچکی هستند که معمولا در علف ها و درختان بلند یافت می شوند. اگر شما در معرض گیاهان آلوده قرار بگیرید، کنه ها ممکن است به لباس های شما چسبیده و به پوست شما راه پیدا کنند. کنه ها بعد از چند روز از لباس ها جدا می شوند و تعدادی از برآمدگی های خارش دار و صورتی به جای می گذارند. زمانی که برآمدگی های ناشی از نیش کنه خارانده می شوند پوست قرمز و پوسته پوسته می شود.

دکتر ابوالفضل جویا را در اینستاگرام دنبال کنید

نیش کنه معمولا در طول یک یا دو هفته به خودی خود برطرف می شوند. پوست را برای جدا کردن حشرات با آب و صابون به خوبی شستشو دهید. شما می توانید برای درمان خارش نیش کنه از لوسیون کالامین و یا یک کرم ضد خارش غیر نسخه ای مانند کرم هیدروکورتیزون استفاده کنید. قرار دادن یک پوشش پلاستیکی اطراف ناحیه ای که با کرم هیدروکورتیزون به رفع خارش نیش کنه کمک می کند.

پیشنهاد مطالعه
میزان ماندگاری تزریق چربی به چانه

بیماری لایم

بیماری لایم به صورت راش های پوستی خاص، علائم شبه آنفلوانزا و درد مفاصل ظاهر می شود. راش در بیماری لایم به صورت برآمدگی قرمز و کوچک بعد از نیش حشره آغاز می شود. در طول چند روز آینده، قرمزی راش گسترش می باید. تب، خستگی و سردرد علائمی هستند که به همراه راش در بیماری لایم ایجاد می شوند.

اگر شما به این که حشره ای شما را گزیده باشد شک دارید و نشانه ها و علائم لایم را در خود مشاهده می کنید، فورا با متخصص پوست تماس بگیرید. درمان لایم زمانی موثر است که سریعا آغاز شود. در صورتی که بیماری لایم درمان نشده باقی بماند (حتی اگر نشانه ها و علائم به خودی خود برطرف شوند) این بیماری موجب پیامدهای جدی می شود که مفاصل و سیستم عصبی را درگیر می کند.

دریافت اینترنتی نوبت ویزیت دکتر ابوالفضل جویا


مطالعه بیشتر:

تغییر در شیوه زندگی برای درمان های خانگی خشکی پوست

علل بروز شپش شدید چیست؟

راهکارهای پیشگیری از راش پوستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *