بررسی سؤالات متداول مربوط به میخچه و پینه
27 مرداد

بررسی سؤالات متداول مربوط به میخچه و پینه

پاسخ به سؤالات متداول مربوط به میخچه و پینه

پینه به طور معمول در کف پا، به ویژه در پاشنه‌ی پا و یا قوزک ها، کف دست و همچنین زانو ایجاد می‌شود، میخچه اغلب در قسمت‌هایی از پوست که تحت فشار تحمل وزن نیستند، رخ می‌دهد. سنگ پا یا استفاده از داروهای موضعی می‌تواند برای درمان میخچه و پینه، بدون مراجعه به دکتر، مفید واقع شود. در صورت دردناک بودن میخچه یا پینه ممکن است به مراجعه به پزشک نیاز داشته باشید. تغییرات شیوه‌ی زندگی و تعویض لباس و جوراب می‌تواند به جلوگیری از میخچه و پینه کمک کند. قصد داریم در ادامه این مطلب سایت دکتر ابوالفضل جویا متخصص ژل و بوتاکس به بررسی سؤالات متداول مربوط به میخچه و پینه بپردازیم.

فرق میخچه و زگیل چیست؟

زگیل‌ها عامل ویروسی داشته و ویروس پاپیلومای انسانی در قسمت‌های مختلف بدن باعث ایجاد آن می‌شود. حدود ۷۰% از زگیل‌ها معمولا بدون درمان از بین می‌روند. اما میخچه عامل ویروسی یا باکتریایی نداشته و فقط به دلیل اصطکاک پوست ایجاد می‌شود.

پیشنهاد مطالعه
پیلینگ پوست چیست؟

مطلب پیشنهادی برای مطالعه : پاسخ به پرسش های متداول در مورد خشکی مو

میخچه کجای پا درمی‌آید؟

میخچه می‌تواند در هر ناحیه‌ای از پا ایجاد شود. اما در بیشتر مواقع میخچه در قسمتی که استخوان نزدیک پوست است، به وجود می‌آید. برخی از انواع میخچه بین انگشتان پا و در کف پا ایجاد می‌شوند. به‌طورکلی می‌توان گفت میخچه اکثرا در قسمت بالایی کف پا به وجود می‌آید.

چگونه میخچه را از بین ببریم؟

معمولا روش‌های خانگی مانند استفاده از آب گرم، سوهان کشیدن و یا استفاده از چسب میخچه کارساز است. اگر این روش‌ها جوابگو نبود و میخچه بزرگ‌تر شد، باید به پزشک مراجعه کنید. پزشک ممکن است داروهایی را تجویز کند. گاهی هم جراحی ساده‌ای انجام شده و میخچه از پا خارج می‌شود.

پیشنهاد مطالعه
لیفت ناحیه اطراف چشم چگونه انجام می شود؟

مقایسه روش های مختلف درمان میخچه و پینه | بهترین متخصص ژل و بوتاکس

درآوردن میخچه پا چگونه انجام می‌شود؟

اگر روش‌های خانگی و داروهای شیمیایی روی میخچه تاثیری نداشته باشند، پزشک درآوردن میخچه را پیشنهاد می‌دهد. برای درآوردن میخچه از چاقوی جراحی استفاده می‌شود. این روش نیازی به مراقبت‌های خاصی نداشته و در مطب پزشک انجام می‌شود. دقت داشته باشید که حتما برای درآوردن میخچه به متخصص مراجعه کنید. انجام این کار توسط افراد غیرحرفه‌ای می‌تواند باعث عفونت یا عدم درمان میخچه شود.

اگر میخچه را دست‌کاری کنیم خطرناک است؟

اگر تنها بافت مرده اطراف میخچه را بردارید، مشکلی ایجاد نشده و می‌تواند به رفع میخچه کمک کند. اما دست‌کاری کردن آن و ایجاد زخم می‌تواند منجر به عفونت شود. درآوردن میخچه تنها باید توسط متخصص و در محیط کاملا استریل انجام شود. برخی افراد نگران هستند که میخچه درمان نشده باعث سرطان پوست شود. اما باید گفت میخچه منجر به سرطان نشده و فقط ممکن است عفونت کند یا بزرگ‌تر از قبل شود.

پیشنهاد مطالعه
فواید مزوتراپی غبغب

دکتر ابوالفضل جویا را در اینستاگرام دنبال کنید

کفش بد باعث میخچه و پینه می‌شود؟

یکی از دلایل ایجاد چنین زائده‌هایی در قسمت‌های مختلف پا پوشیدن کفش نامناسب است. پوشیدن کفش‌های تنگ یا پاشنه بلند باعث فشار به قسمت‌هایی از پا می‌شود. حتی کفش‌های گشاد نیز می‌توانند این مشکل را ایجاد کنند. زمانی که کفش گشاد می‌پوشید، پا داخل آن سر خورده و مدام ساییده می‌شود.

استفاده از سنگ‌پا باعث پینه می‌شود؟

هر نوع اصطکاکی با پوست می‌تواند باعث ایجاد پینه شود. زمانی که اصطکاک بیش از حد باشد یا در زمان طولانی ادامه داشته باشد، احتمال ایجاد این زائده وجود دارد.

دریافت اینترنتی نوبت ویزیت دکتر ابوالفضل جویا


مطالعه بیشتر:

ویتامین‌ها و مواد معدنی برای جلوگیری از سفیدی مو

بررسی تفاوت های فیلر مو با مزوتراپی ، کراتینه‌کردن و بوتاکس مو

نکات مهم مراقبت از موی خشک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *