بررسی انواع اسکراب خانگی برای پا | بخش دوم
16 مهر

بررسی انواع اسکراب خانگی برای پا | بخش دوم

مقایسه انواع اسکراب خانگی برای پا

اگر به دنبال بهترین دستور العمل های اسکراب پا برای نرم کردن و صاف کردن پاهای خود هستید، می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید یکی از این اسکراب‌های آسان پا را در خانه درست کنید.در ادامه این مطلب سایت دکتر ابوالفضل جویا متخصص تزریق چربی و لیپوترانسفر به مطالعه و بررسی انواع اسکراب خانگی برای پا خواهیم پرداخت.

قبل از اینکه به سراغ درست کردن آنها بروید، در اینجا چند نکته وجود دارد که باید در نظر داشته باشید:

  • برای بررسی واکنش‌های آلرژیک، به خصوص اگر از روغن‌های ضروری استفاده می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنید،
  • با اسکراب پا یک تست پچ انجام دهید.
  • قبل از استفاده از اسکراب، پاهای خود را به مدت ده دقیقه در آب گرم خیس کنید.

اسکراب پا با روغن درخت چای و نعنا

مقداری نمک دریا را با دو الی سه قطره اسانس درخت چای و اسانس نعناع و دو قاشق غذاخوری روغن زیتون را در ظرفی با هم ترکیب کنید تا خمیری به دست آید. خمیر را روی پاهای خود بمالید و به مدت ده دقیقه ماساژ دهید. سپس پاهای خود را بشویید و یک مرطوب کننده بزنید.

روغن‌های ضروری پاهای شما را تسکین می‌دهند و باکتری‌ها و میکروب‌های موجود روی آن‌ها را از بین می‌برند. نمک به عنوان یک اسکراب عمل می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند که آلودگی و سلول های مرده پوست را از روی پاهای شما پاک می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند.

مطالعه بیشتر : انواع مختلف اسکراب های خانگی پا

اسکراب پا شکر و شیر

دو فنجان شیر کامل و دو فنجان آب ولرم (به اندازه کافی برای خیس کردن پاها) را در یک لگن بریزید و پاهای خود را به مدت یک ۵ دقیقه در آن خیس کنید. شکر گرانول را با روغن مخلوط کنید. پاهای خود را بردارید و آنها را با روغن و خمیر شکر کاملاً بمالید. سپس آن را بشویید. سپس پاهای خود را با روغن نارگیل ماساژ دهید و جوراب خود را بپوشید.

پیشنهاد مطالعه
خشکی پوست

اسید لاکتیک موجود در شیر سلول های مرده پوست را می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شکند و اسکراب به آرامی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌پاهای شما را لایه برداری می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند. روغن نارگیل پاهای شما را مرطوب می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند و آنها را نرم نگه می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دارد.

اسکراب پا با جوش شیرین

با مخلوط کردن جوش شیرین و آب، خمیر غلیظی درست کنید .آن را روی پاهای خود بمالید و به مدت ده دقیقه ماساژ دهید. سپس آن را بشویید. گفته می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود جوش شیرین خاصیت لایه برداری دارد و معمولا برای تسکین جوش های جزئی و خارش استفاده می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود.

می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید پاهای خود را در جوش شیرین مخلوط با آب گرم خیس کنید. آب گرم به شل شدن ماهیچه های خسته کمک می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند.

انواع مختلف اسکراب های خانگی پا | متخصص تزریق چربی و لیپوترانسفر

نمک دریا

هنگامی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌که نمک دریا با یک روغن فوق‌العاده مغذی مانند روغن آووکادو ترکیب می‌شود، قدرت لایه‌برداری و مرطوب‌کنندگی زیادی پیدا می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند. روغن موجود در اسکراب، پس از برداشتن لایه رویی پوست مرده و پینه‌دار راحت‌تر جذب می‌شود. به نظر می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌رسد که اسکراب پا زمانی مفیدتر است که با یک خیساندن طبیعی پا استفاده شود. خیساندن پا به نرم و مرطوب شدن پوست کمک می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند تا اسکراب به راحتی بتواند پوست مرده را از بین ببرد.

۱.۵ فنجان نمک دریا ریز آسیاب شده را در یک کاسه اندازه گیری کنید. روغن آووکادو، روغن جوجوبا و اسانس را به آن اضافه کرده و آن را مخلوط کنید تا تمام نمک با روغن آغشته شود.

برای استفاده از اسکراب پا، یک مقداری از آنرا با انگشتان خود بردارید و به تمام پاها بمالید. می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید آن را روی پاهای خشک یا هنگام حمام استفاده کنید. ۱ دقیقه مالیده و سپس تمیز بشویید. باقی مانده آن را می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید در ظرف شیشه ای یا فلزی نگهداری کنید.

پیشنهاد مطالعه
لکه های کبدی | علل و علائم

اسکراب پا رزماری و نعناع

مقداری نمک حمام را به یک کاسه بزرگ اضافه کنید و با روغن نارگیل و زیتون خوب مخلوط کنید. روغن نعناع و رزماری را اضافه و خوب مخلوط کنید. اگر خیلی خشک است، روغن نارگیل و زیتون بیشتری اضافه کنید.

اگر پوست خشکی دارید، این اسکراب خانگی را امتحان کنید. روغن نعناع به تسکین درد کمک خواهد کرد در حالی که روغن نارگیل پاهای شما را مرطوب می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند. رزماری رایحه ای چوبی به اسکراب اضافه می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند که آرامش بخش است. این اسکراب پا برای نوازش پاهای خسته شما پس از یک روز طولانی ایده آل است.

اسکراب پای آناناس و ماست

نصف فنجان شکر (درشت) و دو قاشق غذاخوری ماست را در ظرفی با هم مخلوط کنید و سپس نصف فنجان آناناس له شده را به آن اضافه کنید. اسکراب را به مدت ده دقیقه روی پاهای خود ماساژ دهید. بگذارید ۱۰ دقیقه دیگر روی آن بماند. سپس با آب ولرم بشویید.

آناناس منبع عالی ویتامین C است و ممکن است به لایه برداری سلول‌های مرده پوست کمک کند، اگرچه این موضوع از نظر علمی ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ثابت نشده است. ماست می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند پوست را روشن کرده و بافت آن را بهبود بخشد.

اسکراب پا نمک منیزیم خانگی

یک فنجان نمک منیزیم (می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید از نمک اپسوم، نوعی منیزیم استفاده کنید) و یک قاشق چایخوری صابون مایع کاستیل و مقداری روغن نارگیل یا بادام را در یک کاسه مخلوط کنید. پاهای خود را با این مخلوط به مدت ده دقیقه و سپس با آب بشویید.

این اسکراب پا برای کسانی که از مشکلات پوستی پا رنج می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌برند بهترین است. اعتقاد بر این است که منیزیم در صورت استفاده موضعی توسط پوست جذب می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود، هیچ تحقیق قطعی که این را ثابت کند وجود ندارد. این اسکراب التهاب پوست را تسکین می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهد و از سد پوستی محافظت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند. همچنین ممکن است برای تسکین شرایط پوستی مانند پسوریازیس و اگزما مفید باشد.

پیشنهاد مطالعه
روش های انجام مزوتراپی مو

دکتر ابوالفضل جویا را در اینستاگرام دنبال کنید

اسکراب پا با عسل و شکر

شکر و نمک حمام را در یک کاسه مخلوط کرده و روغن زیتون یا نارگیل را به آن اضافه کنید. عسل را اضافه کرده و خوب مخلوط کنید. اسانس را در آخر اضافه کنید تا به طور یکنواخت حل شود. اسکراب را روی پاهای خود بمالید و به مدت یک الی چند دقیقه ماساژ دهید. آن را برای مدتی (چند دقیقه) بگذارید و سپس آن را بشویید.

بوی لیمو بسیار جوان کننده است و اسکراب روی پاها حس خوبی دارد. عسل دارای خواص ضد میکروبی است و در نرم کردن پوست پاها معجزه می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند.

اسکراب سیب، پرتقال و شکر

یک فنجان شکر و نصف فنجان روغن نارگیل (تصفیه نشده) را در یک کاسه با هم ترکیب کنید. دو الی سه قطره اسانس پرتقال و دو الی سه قطره اسانس سیب را اضافه و خوب مخلوط کنید. اسکراب را به مدت ۵ دقیقه روی تمام پاهای خود ماساژ دهید و بگذارید یک ۵ تا ده دقیقه بماند. سپس پاهای خود را بشویید و کرم یا مرطوب کننده بزنید.

هر بوی مرکبات برای جوانسازی حواس شما مفید شناخته شده است. این اسکراب پا نه تنها پاهای شما را خوشبو می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند بلکه باعث جوانی آنها نیز می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود.

دریافت اینترنتی نوبت ویزیت دکتر ابوالفضل جویا


مطالعه بیشتر:

روش های درمانی جوش دور لب

فواید مصرف انواع اسکراب پا

راهکارهای پیشگیری و درمان آکنه روی پوست سر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *