انواع کوکتل های درمانی برای میکرونیدلینگ
4 دی

انواع کوکتل های درمانی برای میکرونیدلینگ

انواع کوکتل های درمانی برای میکرونیدلینگ

همانطور که اشاره کردیم ما برای هر مشکل پوستی بهترین کوکتل میکرونیدلینگ را در اختیارتان قرار می دهیم. كوكتل ها در واقع همان ويال هاى مزوتراپى هستند و بخاطر بافت و ساختار خود، در روش ميكرونيدلينگ نيز تاثير بسزايي دارند. بهترين زمان استفاده از كوكتل ها، بلافاصله بعد از رولينگ می باشد زیرا در اثر رولينگ ميكرو كانال هايى روى پوست ايجاد می شوند كه باعث جذب بالاى كوكتل می شوند.بررسی انواع کوکتل های درمانی برای میکرونیدلینگ :

تعداد دفعات مورد نياز استفاده از كوكتل به توان ترميم پوست فرد بستگى دارد. با توجه به متفاوت بودن قدرت ترميم پوست افراد نميتوان مدت خاصى را تعيين نمود. در ادامه حجم كوكتل ها و ميزان جوابدهى براى هر جلسه را به اختصار توضيح می دهيم.

1. ​کوکتل سفت کننده پوست و لیفت صورت

جوانسازی، رفع چین و چروک و سفت کردن پوست از ویژگی های اصلی کوکتل سفت کننده پوست و لیفت صورت است. اين كوكتل براى جوانسازى و سفت كردن پوست بسيار مناسب می باشد و از آن بر روی پیشانی، صورت و گردن می توان استفاده کرد. ماده ی اصلی این کوکتل هیالورونیک اسید است که عنصر اصلی رطوبت رسانی به پوست می باشد. یکی دیگر از عناصر مهم در کوکتل لیفت سدیم DNA است که کار آن تغذیه ی پوست می باشد.

زمانی که پوست توسط کوکتل سفت کننده پوست و لیفت صورت تغذیه می شود، سلول های پایه، لایه های اپیدرم را کمی تغییر می دهند و پوست ناحیه را سفت می کنند. از دیگر مواد تشکیل دهنده ی کوکتل لیفت می توان به سدیم مانورانات، متیل سیلانول، کافئین، سدیم هیالورونات، سدیم هیدروکسید و سدیم بنزوات اشاره کرد. افرادى كه دچار افتادگى پوست شده اند، قطعا اين كوكتل به ليفت پوستشان كمك می كند. اين كوكتل ٥ ميل است و براى يك دوره درمان كه شامل هشت جلسه می باشد، كفايت می كند.

2. کوکتل ضد لک و روشن کننده

کوکتل بایوکسین پلاس یا کوکتل ضد لک و روشن کننده برای بهبود و درمان لک های صورت مناسب است. این کوکتل سرشار از آنتی اکسیدان های ضروری و مهم برای پوست است که با لک های صورت مبارزه می کنند. اين كوكتل خاصيت روشن كنندگی و ضدلک دارد و براى درمان چين و چروک سطحى پوست نيز مناسب می باشد.

پیشنهاد مطالعه
جلوگیری از پوسته پوسته شدن ناخن

گلوتاتیون که یک آنتی اکسیدان طبیعیست از مواد اصلی کوکتل روشن کننده پوست می باشد. گلوتاتیون یک عنصر بسیار مهم برای سلامت و شادابی پوست معرفی شده است. یک آنتی اکسیدان قوی دیگر موجود در کوکتل بایوکسین پلاس، سوپراکسید دیسموتاز است که می تواند فرآیند تولید ملانین را کاهش دهد. (هرچه ملانین در پوست بیشتر تولید شود، شاهد لک بیشتری خواهید بود.) عصاره ی تیریشه نیز آنتی اکسیدان و ضد التهاب دیگریست که بعد از میکرونیدلینگ باعث تحریک و تکثیر سلول ها می شود.

همانطور که می دانید یک عامل مهم در ایجاد لک، نور خورشید است. کوکتل ضد لک و روشن کننده می تواند از پوست شما در برابر اشعه های مضر خورشید (UVA&UVB) نیز محافظت کند. اين كوكتل ده ميل می باشد و براى دو دوره درمان كفايت می كند. هر دوره درمان شامل هشت جلسه می باشد.

3. کوکتل مو

ما برای افزایش رشد مو نیاز داریم سرعت گردش خون را زیر پوست سر افزایش دهیم تا فولیکول مو تقویت شود. با تقویت فولیکول، موی شما می تواند بیشتر رشد کند و کیفیت موی جدید نیز بهتر از قبل خواهد شد. بعد از عمل رولینگ یکی از بهترین گزینه ها کوکتل مو می باشد.

این کوکتل ترکیبی از آنتی اکسیدان هایی است. که گردش خون مویرگی را افزایش می دهند و باعث رشد بهتر موها بعد از میکرونیدلینگ می شوند. عناصر موجود در این کوکتل علاوه بر رشد مو به ضخامت ساقه ی مو نیز کمک زیادی می کنند. کوکتل مو برای افرادی که بیماری آلوپسیا دارند یا درگیر ریزش موی سکه ای هستند، نیز مناسب است. اين كوكتل ٥ ميل است وتعداد مورد استفاده از آن بستگى به حجم استفاده شخص دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ریزش مو و راه های درمان آن می توانید مقاله درمان ریزش مو با میکرونیدلینگ را بخوانید.

پیشنهاد مطالعه
پیلینگ و فواید آن

4. کوکتل جای جوش و اسکار

یکی از کوکتل هایی که می تواند چندین مشکل پوستی شما را برطرف کند کوکتل SC+ است. اسکار یا همان جای زخم، منافذ باز پوست، جای جوش و استرچ مارک از مشکلات پوستی شایعی هستند که این کوکتل می تواند از پس درمان آن به خوبی برآید. یکی از پرکاربردترین کوکتل درمانی بعد از روند میکرونیدلینگ کوکتل SC+ است.

یکی از مهمترین عناصر موجود در این کوکتل سنتلا اسیاتیکا می باشد. که در درمان اسکار به پوست کمک می کند. دکس پانتنول و الاستین نیز از دیگر عناصر مهم این کوکتل هستند. که به تشکیل فیبرهای کلاژنی کمک می کنند. اين كوكتل ده ميل می باشد و براى دو دوره درمان كفايت می كند. هر دوره درمان شامل هشت جلسه می باشد.

5.کوکتل آنتی سلولیت

برای درمان یا بهبود سلولیت کوکتل آنتی سلولیت به کمک شما می آید. شما با استفاده از درمارولر خانگی دکتر رولر و کوکتل آنتی سلولیت می توانید سلولیت پوست خود را درمان کنید یا بهبود دهید. کافئین، فسفاتیدیل و سدیم دی اکسیکلیت از مهمترین عناصر تشکیل دهنده ی این کوکتل هستند که همگی مستقیما روی سلولیت بدن تاثیر می گذارند.

کافئین موجود در کوکتل آنتی سلولیت با بالا بردن سوخت و ساز و متابولیسم بدن به بهبود سلولیت کمک می کند.
فسفاتیدیل موجود در این کوکتل توانایی این را دارد که تری گلیسیرید های متراکم در چربی را حل کند و آنها را از بین ببرد.
سدیم دی اکسیکلیت نیز یک حلال قوی است که تری گلیسیریدهای بدن را از بین می برد. این عنصر می تواند ماده ی چربی را از غدد لنفاوی خارج کند و سلولیت را بهبود بخشد.

با استفاده همزمان از درمارولر و کوکتل آنتی سلولیت، می توانید شاهد بهبود یا درمان سلولیت های موجود در نواحی مختلف بدن خود باشید. اين كوكتل ٥ ميل است و با توجه به زياد بودن حجم اين عارضه پوستى (سلولیت)، نميتوان تعداد جلسه و دوره مشخصی در نظر گرفت. برای اینکه اطلاعات بیشتری در مورد سلولیت و راه های درمان آن بدانید حتما مقاله درمان سلولیت با میکرونیدلینگ چه مزیت هایی دارد؟ را بخوانید.

پیشنهاد مطالعه
لایه برداری انواع پوست

6. کوکتل کنترل کننده چربی پوست (روتینا)

از انواع کوکتل های درمانی کوکتل روتینا یا کوکتل کنترل کننده چربی پوست، برای کنترل چربی پوست و درمان منافذ باز مورد استفاده قرار می گیرد. این کوکتل یک بیوفلاونوئید است که از گیاهان استخراج می شود. و در کنار درمارولر بهترین تاثیر را بر روی پوست های چرب خواهد داشت. كوكتل روتینا براى افرادى كه پوست چرب دارند بسيار كاربردى می باشد، چرا كه در كنترل چربى پوست بسيار موثر عمل می کند.

البته باید در نظر داشته باشید که اگر آکنه ی فعال دارید نباید از درمارولر استفاده کنید. اين كوكتل ٢ ميل است و صرفا براى ٣ الی ٤ بار استفاده از دكتر رولر مناسب است.

متخصص پوست اصفهان | انواع کوکتل های درمانی

7. کوکتل لایه بردار

گلایکولیک اسید 1% از مهمترین عناصر کوکتل لایه بردار می باشد. که مفیدترین AHA است که از نیشکر استخراج می شود. کوچکترین ساختار مولکولی در بین آلفا هیدروکسی اسیدها را گلایکولیک اسید دارد، به همین دلیل دارای قدرت جذب بالاتری نیز است. با ترکیب میکرونیدلینگ و کوکتل لایه بردار می توانید کلاژن و الاستین پوست خود را تقویت کنید. و پوستی شفاف داشته باشید. از کوکتل لایه بردار برای درمان لک های کهنه ی روی پوست و منافذ باز نیز می توانید استفاده کنید.

 


دکتر ابوالفضل جویا

متخصص پوست اصفهان

جهت مشاهده پیج اینستاگرام دکتر ابوالفضل جویا متخصص پوست و مو اصفهان کلیک کنید.

بیشتر بخوانید  :

مزایای بوتاکس زیر بغل

راکوتان و ریزش مو

درمان آکنه و انواع آن

مزایای سابسیژن

مزوتراپی و ریزش مو

مزوتراپی در مقایسه با لیپوساکشن

مراقبت‌های قبل و بعد از مزوتراپی

کوکتل های درمانی چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *