انواع مختلف اسکراب های خانگی پا | بخش اول
15 مهر

انواع مختلف اسکراب های خانگی پا | بخش اول

بررسی انواع مختلف اسکراب های خانگی پا

در ادامه این مطلب سایت دکتر ابوالفضل جویا متخصص تزریق چربی و لیپوترانسفر به مطالعه و بررسی انواع مختلف اسکراب های خانگی پا خواهیم پرداخت. اگر به دنبال بهترین دستور العمل های اسکراب پا برای نرم کردن و صاف کردن پاهای خود هستید، می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید یکی از این اسکراب‌های آسان پا را در خانه درست کنید. قبل از اینکه به سراغ درست کردن آنها بروید، در اینجا چند نکته وجود دارد که باید در نظر داشته باشید:
برای بررسی واکنش‌های آلرژیک، به خصوص اگر از روغن‌های ضروری استفاده می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنید، با اسکراب پا یک تست پچ انجام دهید.
قبل از استفاده از اسکراب، پاهای خود را به مدت ده دقیقه در آب گرم خیس کنید.

اسکراب پا با شکر و روغن زیتون

به مقدار مساوی از روغن زیتون و شکر گرانول برداشته و با هم مخلوط کنید. در صورت تمایل می‌توانید روغن‌های ضروری را نیز اضافه کنید. پاهای خود را با این مخلوط بشویید و بگذارید حدود ۱۰ دقیقه روی آن بماند و سپس آن را با آب گرم بشویید.

شکر، بهترین لایه بردار است و روغن زیتون خاصیت مرطوب کنندگی بالایی دارد. وقتی با هم ترکیب شوند، هر دو ماده مانند جادو عمل می کنند.

مطالعه بیشتر : راهکارهای پیشگیری و درمان آکنه روی پوست سر

اسکراب پا با روغن نارگیل و نمک

یک فنجان نمک (از اپسوم یا هر نمک حمام استفاده کنید) ، ¼ فنجان روغن نارگیل، ۳-۴ قطره از هر اسانس که دوست دارید و مقداری فنجان روغن ویتامین را در یک کاسه با هم مخلوط و آن را در یک شیشه نگهداری کنید. چند روز آن را کنار بگذارید. از این مخلوط برای شستشوی ملایم پاهای خود برای حداقل بیست دقیقه استفاده کنید.

پیشنهاد مطالعه
تشخیص و درمان کبودی آسان

این بهترین اسکراب پا خانگی برای پاشنه‌های ترک خورده است. برای انواع پوست بی خطر بوده و پاهای شما را جوان می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند. روغن نارگیل برای بهبود بسیاری از بیماری‌های پوستی با حفظ رطوبت پوست بسیار عالی است. همچنین اثرات ضد التهابی دارد و از سد پوستی محافظت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند.

اسکراب پا اسطوخودوس و نمک

یک فنجان نمک حمام را به یک کاسه اضافه و با نصف قاشق چایخوری اسانس اسطوخودوس خوب مخلوط کنید. دو قاشق غذاخوری جوانه اسطوخودوس را به آن اضافه و مخلوط کنید. پاهای خود را مرطوب کرده و به آرامی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ اسکراب را روی آنها ماساژ دهید. بگذارید ده دقیقه بماند و سپس بشویید.

بر اساس مطالعه ای که روی موش ها انجام شد، اسانس اسطوخودوس سنتز کلاژن و بهبود زخم را تقویت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند. همچنین بوی عالی و اثر آرام بخشی دارد که باعث آرامش می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود.

فواید مصرف انواع اسکراب پا | متخصص پوست اصفهان

اسکراب پا توت فرنگی و شکر

دو عدد توت فرنگی را له کرده و نصف فنجان شکر گرانول را در آن مخلوط کنید. روغن زیتون را اضافه و خوب مخلوط کنید. اسکراب را روی پاهای خود بمالید و قبل از شستن ده دقیقه صبر کنید. این اسکراب پا رایحه ای شیرینی دارد که نشاط آور است. برای انواع پوست مناسب است و برای کسانی که پوست حساسی دارند بهترین نوع اسکراب محسوب می‌شود. شکر به طور تدریجی ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌پوست را لایه برداری می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند. روغن زیتون پاهای شما را مرطوب نگه می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دارد.

اسکراب پا نعناع فلفلی با نمک اپسوم

یک فنجان نمک اپسوم، یک قاشق غذاخوری روغن زیتون یا نارگیل و ۳-۴ قطره روغن نعناع را در یک کاسه مخلوط کرده و به یک ظرف شیشه‌ای منتقل کنید. پاهای خود را به مدت چند دقیقه با این مخلوط بشویید. بگذارید ۱۰ دقیقه دیگر روی آن بماند. سپس پاهای خود را بشویید و با یک مرطوب کننده، مرطوب کنید.

پیشنهاد مطالعه
روش های درمانی خونریزی زیر پوستی

روغن نعناع درد را تسکین می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهد. روغن نارگیل و زیتون پاها را نرم کرده و آنها را مرطوب می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند. این اسکراب برای پاهای خسته شما عالی و برای انواع پوست مناسب است. اما قبل از استفاده از روغن نعناع یک پچ تست انجام دهید.

اسکراب پا لایه بردار شکر قهوه ای و روغن زیتون

یک قاشق غذاخوری شکر قهوه ای، یک قاشق غذا خوری روغن زیتون، دو قطره اسانس (بابونه یا نعناع) و یک قاشق چایخوری جوش شیرین را در یک کاسه با هم ترکیب کنید. پاهای خود را با این مخلوط بشویید. بگذارید حداقل بیست دقیقه بماند و سپس آن را بشویید. سپس پاهای خود را مرطوب کنید.

این اسکراب پا تاثیر شگفت انگیزی در شاد نگه داشتن پاهای شما و مرطوب نگه داشتن آنها دارد. دانه های شکر به آرامی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پوست را تمیز می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند و روغن‌های ضروری به پاهای شما آرامش می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بخشند.

اسکراب پا لیمو و شکر

شکر، روغن نارگیل و اسانس لیمو را در یک کاسه مخلوط کنید. در صورت تمایل می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید پوست لیمو را برای عطر و رنگ بیشتر اضافه کنید. اسکراب را روی پاهای خود بمالید و لایه برداری کنید.

لیمو، یک عامل سفید کننده طبیعی است. بنابراین، ممکن است به پاک کردن هرگونه لکه از روی پوست کمک کند. شکر سلول‌های مرده پوست پا را پاک می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند. روغن نارگیل پاهای شما را مرطوب و آنها را نرم می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند.

پیشنهاد مطالعه
بیماری زوائد پوستی (آکرو کوردون)

اسکراب پا قهوه

دو قاشق غذاخوری تفاله قهوه، دو قاشق غذاخوری شکر (درشت) و یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل را مخلوط کرده و خمیر غلیظی تهیه کنید. آن را روی تمام پاهای خود بمالید و به مدت یک ۵ الی ۲۰ دقیقه ماساژ دهید. سپس آن را بشویید. این اسکراب پا خانگی بافت پوست پاهای شما را بهبود می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بخشد. تفاله قهوه برای شستن پاها و از بین بردن سلول های مرده پوست عالی است. این کار باعث نرم شدن پاها می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود.

دکتر ابوالفضل جویا را در اینستاگرام دنبال کنید

اسکراب پا بلغور جو دوسر

دو قاشق غذاخوری نمک حمام، دو قاشق چایخوری بلغور جو دوسر، یک قاشق چایخوری جوش شیرین و دو الی سه قاشق غذاخوری آب در یک کاسه با هم مخلوط کرده و خمیری درست کنید. خمیر را روی پاهای خود بمالید و به مدت ده دقیقه ماساژ دهید. سپس آنها را بشویید و مرطوب کنید.

بلغور جو دوسر دارای بافتی درشت است که آن را به یک لایه بردار عالی تبدیل می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند. همچنین پوست پاهای شما را نرم می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند و بثورات و خارش های جزئی را تسکین می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهد. ترکیب آن با نمک حمام و جوش شیرین اثر لایه برداری آن را افزایش می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهد.

 

این مطلب ادامه دارد …

دریافت اینترنتی نوبت ویزیت دکتر ابوالفضل جویا


مطالعه بیشتر:

روش های درمانی جوش دور لب

فواید مصرف انواع اسکراب پا

عوارض و خطرات جوش شیرین برای مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *