امکان میکرونیدلینگ و لایه برداری بعد از بوتاکس
3 بهمن

امکان میکرونیدلینگ و لایه برداری بعد از بوتاکس

میکرونیدلینگ و لایه برداری بعد از بوتاکس ممکن است؟

برای اینکه پوست خود را برای تزریق بوتاکس آماده کنید، برخی پزشکان معمولا توصیه می‌کنند که یک روز قبل از درمان‌های زیبایی سعی کنید استفاده از لایه بردارها را قطع کنید تا بدین طریق امکان بروز حساسیت به تزریق بوتاکس را کاهش دهید. در ادامه این مطلب سایت دکتر ابوالفضل جویا متخصص پوست اصفهان امکان میکرونیدلینگ و لایه برداری بعد از بوتاکس را مورد بررسی قرار می دهیم.

پس از بوتاکس نیز بهتر است به پوست خود کمی زمان کمی دهید تا بهبود یابد و تحت هیچ گونه دستکاری اضافی که ممکن است باعث اختلال در تزریق بوتاکس شود، قرار نگیرید. بنابراین برای انجام هرگونه لایه‌برداری شیمیایی بهتر است یک هفته صبر کنید.

اکثر پزشکان ماساژ صورت در چند ساعت اول پس از درمان را منع می‌کنند چرا که انجام این کار فقط باعث حرکت بوتاکس می‌شود و در نتیجه روی نواحی مختلف صورت تاثیر منفی می‌گذارد. به عنوان مثال، بوتاکس روی پیشانی می‌تواند با ماساژ به سمت پایین حرکت کند و در نتیجه منجر به افتادگی پلک شود.

پیشنهاد مطالعه
مقایسه الانسه و فیلرهای اسید هیالورونیک

با این حال، اگر حداقل ۲۴ ساعت اول پس از تزریق از هر گونه ماساژ ناشی از استعمال کرم، اصلاح صورت، استفاده از لایه‌بردارها خودداری کنید بروز چنین اتفاق‌هایی به ندرت ممکن است رخ دهد و مطمئنا اگر در چند روز اول پس از عمل به آرامی با صورت خود رفتار کنید، بهترین نتیجه را خواهید گرفت.

میکرونیدلینگ بعد از بوتاکس

تزریق بوتاکس و میکرونیدلینگ دو مورد از محبوب‌ترین درمان‌های ضد پیری هستند زیرا بدون نیاز به جراحی، خطوط ریز و چین و چروک‌های صورت را به طور موثر کاهش می‌دهند. بسیاری از مشتریان و ارائه دهندگان این نوع درمان‌ها به جای انتخاب و برتری یکی بر دیگری، هر دو روش را برای رفع مشکلات پوستی ترکیب می‌کنند.

پیشنهاد مطالعه
بهترین لیزر الکساندرایت اصفهان

 

امکان میکرونیدلینگ و لایه برداری بعد از بوتاکس | متخصص پوست اصفهان

ولی آیا انجام درمان میکرونیدلینگ پس از تزریق بوتاکس بالای چشم یا هر ناحیه از صورت بی‌خطر است؟ ترکیب میکرونیدلینگ و بوتاکس اغلب با هم برای دستیابی به نتایج مطلوب برای هر مشتری انجام می‌شود. ولی مشتری حتما بایستی دو هفته بعد از درمان بوتاکس صبر کند تا ماده تزریقی بوتاکس به طور دقیق در محل تحت درمان قرار بگیرد، پس از این مدت زمان انجام میکرونیدیلینگ بی‌خطر است.

پس اگر جزء افرادی هستید که به طور منظم از روش‌های جوانسازی پوست استفاده می‌کنید. انجام میکرونیدلینگ را حداقل تا ۲ هفته بعد از بوتاکس و ۴ هفته بعد از فیلر به تعویق بیاندازید.

دکتر ابوالفضل جویا متخصص پوست اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید

کرم زدن بعد از بوتاکس

در چند روز اول پس از تزریق بوتاکس، می‌توانید صورت خود را به آرامی بشویید یا از لوسیون استفاده کنید. به طور کلی ممکن است در همان روز تزریق به روال عادی مراقبت از پوست در منزل خود بازگردید. شما می‌توانید از همان مرطوب کننده و پاک کننده‌ی همیشگی خود استفاده کنید. در صورتی که از اعمال فشار بیش از حد خودداری کنید به نتایج حاصل از تزریق بوتاکس شما آسیبی نمی‌رساند. چرا که ماده بوتاکس و محصولات پوستی موضعی و بدون نسخه پزشک، تمایلی به تعامل با یکدیگر ندارند.

پیشنهاد مطالعه
ساختار و کاربرد فیلر آلیاکسین

ولی در شرایطی که از کیفیت یا اثرگذاری منفی محصولات پوست خود در محل تزریق بوتاکس مطمئن نیستید. بهتر است با پزشک خود و یا شخصی که مصرف کرم را به شما پیشنهاد داده است مشورت کنید. با این حال، حداقل بایستی یک هفته از انجام درمان‌های صورت، میکرودرم ابریژن یا هر نوع درمان پوستی دیگر خودداری کنید.

دریافت اینترنتی نوبت ویزیت دکتر ابوالفضل جویا


مطالعه بیشتر:

پیشگیری از آسیب ‌های مو

روش‌های رایج از بین بردن خط اخم

نکات مهم برای انتقال چربی به خط اخم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *