اقدامات لازم قبل از لایه برداری | نحوه انجام لایه برداری
۲۵ دی

اقدامات لازم قبل از لایه برداری | نحوه انجام لایه برداری

اقدامات لازم قبل از لایه برداری چیست؟

پزشک متخصص پوست شما می تواند کمک کند که شما عمق پوسته برداری و نوع راه حل شیمیایی که مناسب است را براساس نوع پوست، عضوی که پوسته برداری می شود، نتیجه دلخواه، ریسک انجام آن و دیگر مسائل را تعیین کنید. اقدامات لازم قبل از لایه برداری :

یک آزمایش لکه برداری کوچک ممکن است برای گرفتن نتیجه بهتر به ویژه در افرادی که پوست تیره دارند انجام شود. دو یا سه هفته قبل از پوسته برداری شما با تمیز کردن محل آن دوبار در روز. استفاده از کرم یا مرطوب کننده یک یا دو بار در روز. استفاده از ضدآفتاب بصورت مداوم. نیاز به آماده کردن پوست تان برای پوسته برداری دارید. در برخی موارد استفاده از ترتینون (نمونه ایی دارویی که برای درمان آکنه استفاده میشود) نیز توصیه میشود و ممکن است به بهبود سریع آن کمک کند.

این داروی شیمیایی به پوسته برداری پوست بطور یکسان یا بهبود سریع آن کمک میکند و ممکن اسن فرصت تزریق دیگر کاربردها را کاهش دهد. ممکن است شما برای پوسته برداری میانی و عمیق روی صورت دوره کوتاهی از تزریق ویروسی طی کنید. احتمالا اگر سابقه سرماخوردگی دارید و پوسته برداری نزدیک دهان یا چشمتان است این اتفاق می افتد.

پیشنهاد مطالعه
کاربرد های ميكرودرم ابريژن

متخصص پوست اصفهان | اقدامات لازم قبل از لایه برداری

پوسته برداری سطحی چگونه انجام می شود؟

درست قبل از پوسته برداری پوست سالم است. سپس یک ماده ای شیمیایی (معمولا مایع یا چسب) با یک لیف. گاز پانسمان یا پارچه کتان کوچک استفاده میشود.ماده شیمیایی که برای چند دقیقه روی پوست می ماند به نوع آن بستگی دارد. ممکن است آب یا الکل برای خنثی کردن اسید و خاتمه دادن به واکنش شیمیایی استفاده شوند سپس خشک شود.ممکن است هنگامیکه ماده شیمیایی روی پوست شما قرار دارد کمی احساس سوزش داشته باشید. یک بادبزن دستی میتواند به خنک کردن پوست شما کمک کند.

پوسته برداری میانی چگونه انجام می شود؟

تکنیک بکار رفته برای پوسته برداری میانی شبیه همان تکنیک بکار رفته برای پوسته برداری سطحی است اما ماده شیمیایی مدت زمان طولانی تری روی پوست باقی می ماند. پوسته برداری میانی درد بیشتری نسبت به پوسته برداری سطحی دارد زیرا ماده شیمیایی آن قویتر است و تاثیر آن روی پوست عمیقتر است. ممکن است طی انجام این فرایند یک تسکین دهنده یا یک مسکن زبانی برای کاهش درد و استرس تجویز شود. کمپرس یخ و بادبزن میتواند برای خنک کردن محل سوزش بکار رود. این فرایند حدودا 40 دقیقه زمان می گیرد. در پایان کمی احساس درد وجود دارد.

پیشنهاد مطالعه
لاغری موضعی با دستگاه RF

پوسته برداری عمیق چگونه انجام می شود؟

پوسته برداری عمیق بیشترین زمان را می گیرد و بیشترین درد را به همره داد. فرایند بکار رفته برای پوسته برداری عمیق با استفاده از فنول انجام میشود و پرکاربردتر از دو وع دیگر است.

1. ممکن است یک داروی مسکن زبانی و و تسکین دهنده درد تجویز شود. این دارو معمولا به شکل تزریق وریدی است. بیهوشی عمومی نیز ممکن است استفاده شود.

2. ممکن است مانیتور قلب شما و مایعات وریدی تسکین دهنده در طول این فرایند به کار بیفتد زیرا فنول هنگام جذب شدن به سیستم بدن سمی است. این اندازه ها اگر عضوی از بدن شما پوسته نشود ممکن است لازم نباشد.

4. پس از آنکه پوست کاملا تمیز شد ماده شیمیایی برای نفوذ به پوست بکار خواهد رفت. پس از آنکه عضوی از صورت درمان شد وقفه ای 15 دقیقه ای قبل از درمان عضو بعدی برای پرهیز از استفاده زیاد از فنول در سیستم بدن وجود خواهد داشت.

پیشنهاد مطالعه
اقدامات قبل و بعد از میکرودرم ابریژن

5. ممکن است چسب یا پماد برای عضو مورد نظر پس از پوسته برداری برای درمان مشکلات عمیقتر بکار روند. وقتی چسب استفاده میشود پس از دو روز برداشته میشود.پماد نیز با آب پس از 24 ساعت شسته میشود و در صورت نیاز دوباره استفاده میشود. بسته به چگونگی درمان یک عضو بزرگ ممکن است کل زمان انجام فرایند بین 60 تا 90 دقیقه به طول بیانجامد.

 


دکتر ابوالفضل جویا

متخصص پوست اصفهان

جهت مشاهده پیج اینستاگرام دکتر ابوالفضل جویا متخصص پوست و مو اصفهان کلیک کنید.

بیشتر بخوانید  :

مزایای بوتاکس زیر بغل

راکوتان و ریزش مو

درمان آکنه و انواع آن

مزوتراپی و ریزش مو

مزوتراپی در مقایسه با لیپوساکشن

کوکتل های درمانی چیست؟

درمارولر و اثرات زخم ، جوش و بخیه

لایه برداری شیمیایی پوست و انواع آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *