افزایش سرعت رشد ریش در مردان
2 آبان

افزایش سرعت رشد ریش در مردان

روش های افزایش سرعت رشد ریش در مردان چیست؟

با‌ وجود اینکه که موهای صورت به طور معمول کمی سریعتر از موهای سر رشد می‌کنند، متوسط نرخ رشد موهای صورت فقط ۱.۲۵ سانتی‌متر در طول یک ماه است. با این حال، برخی از مردانی که رشد موی صورت آنها نرمال است. هنوز هم به دنبال روش‌هایی برای افزایش سرعت رشد موهای صورت خود هستند. در ادامه این مطلب از سایت دکتر ابوالفضل جویا متخصص پوست اصفهان به بررسی روش های افزایش سرعت رشد ریش در مردان میپردازیم.

به عبارت دیگر، این افراد به جای اینکه در سرعت رشد موهای صورت خود مشکل داشته باشند، از بی‌صبری رنج می‌برند. بنابراین قبل از اینکه به این نتیجه برسید که سرعت رشد ریش شما پایین است، لطفاً مطمئن شوید که رشد آن کندتر از میانگین نیم اینچ یا ۱.۲۵ سانتی‌متر در ماه است. در این صورت می‌توان گفت که سرعت رویش ریش شما پایین است.

سرعت طبیعی رشد ریش چگونه است؟

صدها میلیون، و حتی میلیاردها مرد وجود دارند که اصلاً نمی‌توانند ریش بگذارند. بنابراین، اگر ریش شما واقعاً رشد می‌کند‌(البته به کندی)، باید خوشحال باشید که در چنین مسئله‌ای خو‌ش‌شانس هستید که می‌توانید ریش بگذارید. ریش‌ها شگفت‌انگیز هستند، معمولا خانم‌ها آن را دوست دارند و می‌توانند باعث شوند که یک مرد بسیار بهتر از آنچه واقعا هست به نظر برسد. بنابراین اگر نتوانید ریش بگذارید، شاید حس بدی به شما دست دهد.

پیشنهاد مطالعه
نکات مراقبتی برای الکترونیدلینگ صورت

با این حال، براساس سرعت رشد طبیعی ریش، میزان طبیعی از مو روی صورتتان خواهد رویید. ممکن است شرایط و ویژگی‌های ژنتیکی شما به طور طبیعی سرعت رشد موهای صورتتان را کند کرده باشد. البته این وضعیت نه تنها بد نیست، بلکه خوب است. هر انسانی ویژگی‌های منحصر به فردی دارد که او را از سایر انسان‌ها متمایز می‌کند.

مطالعه بیشتر : ارتباط خشکی لب با بیماری‌ها

آیا اصلاح صورت به افزایش سرعت رویش مو منجر می‌شود؟

یکی از شایع‌ترین باور‌های غلط درباره ریش، این است که در صورت تراشیدن موی صورت، میزان رشد آن به مقدار قابل توجهی افزایش پیدا خواهد کرد. بهتر است بدانید که این مسئله صحیح نیست. تراشیدن ریش هیچ تاثیری بر سرعت رشد، ضخامت یا رنگ موها ندارد.

پیشنهاد مطالعه
بایدها و نبایدها قبل از تزریق چربی صورت

ممکن است به نظر برسد که با تراشیدن، ریش شما ضخیم‌تر می‌شود. زیرا نوک‌های ظریف‌تر را بریده‌اید و قسمت‌های ضخیم‌تر آن باقی مانده است. اما در واقع، ریش شما سریع‌تر یا پرپشت‌تر نمی‌شود. فقط نوک‌ها ضخیم‌تر به نظر می‌رسند.

راه های درمانی ریزش ریش و سبیل | بهترین متخصص تزریق چربی و لیپوترانسفر

اعتقاد به باور‌های غلطی مانند این نکته باعث نمی‌شود که ریش شما کندتر رشد کند، اما ممکن است به نظر برسد که با وجود اینکه شما هرکاری برای رشد موی خود انجام می‌دهید، موثر واقع نمی‌شود.

روش‌های افزایش سرعت رشد ریش

برخی افراد از خود می‌پرسند که آیا روش‌هایی برای افزایش سرعت رویش ریش وجود دارد؟ بله، راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانند به شما کمک کنند تا ریش‌تان با سرعت بیشتری بروید. از جمله روش‌های افزایش سرعت رویش مو، عبارت‌اند از:

  • اسانس نعنا
  • L-Carnitine L-Tartrate ( نوعی مکمل ریش است)
  • استفاده از ماینوکسیدیل یا روگین (داروی ریزش مو که برای ریش موثر است).
  • درما رولر (دستگاه میکروسوزن که می تواند گردش ریش را بهبود بخشد).

اگر درباره هر‌کدام از این روش‌ها سوالی دارید، با پزشک متخصص پوست تماس بگیرید و با او مشورت کنید‌.

پیشنهاد مطالعه
درمان ریزش مو با روگین

دکتر ابوالفضل جویا متخصص پوست اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید

خلاصه مطلب

میانگین رشد ریش فقط نیم اینچ یا ۱.۲۵ سانتی‌متر در ماه است. این مقدار، میزان رویش طبیعی ریش را مشخص می‌سازد. اگر موهای صورت شما به طور قابل توجهی کندتر از این مقدار طبیعی رشد می‌کنند، ممکن است به علت عادات غذایی نامناسب، کمبود ویتامین، وجود سطوح پایین هورمون‌های مردانه در بدن، مراقبت نامناسب و نادرست از ریش و سرعت رشد طبیعی آهسته (مربوط به مسائل ژنتیکی) باشد.

علاوه براین، این احتمال نیز وجود دارد که موهای ریش شما، به حداکثر طول خود رسیده‌اند و به این علت دیگر رشد نمی‌کنند. در هر صورت، هر یک از موارد ذکر شده را می توان به راحتی رفع کرد تا موهای صورت شما دوباره شروع به رشد سریعتر کنند.

دریافت اینترنتی نوبت ویزیت دکتر ابوالفضل جویا


مطالعه بیشتر:

عوارض و خطرات استفاده از درمارولرها برای مو

بررسی روش های درمانی برای خشکی لب

بهترین راهکارهای درمانی برای تاول دست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *