استفاده از مرطوب‌کننده مناسب
11 فروردین

استفاده از مرطوب‌کننده مناسب

پیدا کردن مرطوب‌کننده مناسب

قصد داریم تا در این نوشته از سایت دکتر ابوالفضل جویا متخصص پوست اصفهان به صورت خلاصه ویژگی یک مرطوب‌کننده مناسب را بررسی نماییم. ترکیبات اصلی مرطوب‌کننده‌ها شامل هیالورونیک اسید، نیاسینامید (B3)، گلایکولیک اسید و اسکوالن است که به حفظ رطوبت پوست کمک می‌کنند. ویتامین C یا آزلائیک اسید، به ‌طور ویژه در رفع لک‌های تیره پوستی مؤثر هستند.

در طول زمستان که پوست خشک‌تر می‌شود، ممکن است به مرطوب‌کننده غلیظ‌تری نیاز داشته باشید. منظور از غلیظ ‌بودن مرطوب‌کننده این است که اگر ظرف آن را برگردانید، لوسیون یا کرم در جای خود باقی بماند. همان‌طور که همیشه گفته‌ایم، چربی صورت جایگزین رطوبت پوست نیست. اگر پوست چرب را به درستی آبرسانی نکنید، چربی بیشتری تولید خواهد کرد.

پیشنهاد مطالعه
تاثیر آسپرین برای درمان آکنه

استفاده از مرطوب‌کننده مناسب | بهترین متخصص تزریق چربی و لیپوترانسفر

مرطوب‌سازی، به سد حفاظتی پوست کمک می‌کند تا از خروج رطوبت و ورود مواد خارجی جلوگیری کند. بنابراین، هرگز حتی اگر پوست چربی دارید این مرحله را از روتین پوستی خود حذف نکنید تا در میانسالی پوستی سالم داشته باشید. برای این کار فقط کافی است محصول مناسب پوست خود را پیدا کنید.

نحوه مرطوب کردن پوست

در حالی که پوست شما هنوز نمناک است، مقدار مناسبی مرطوب‌کننده به کل صورت و گردن خود بمالید و تا زمانی که مرطوب‌کننده کاملاً جذب پوست شود صبر کنید. از لوسیون یا کرم‌هایی استفاده کنید که کمتر از 10 ماده شیمیایی دارند یا مخصوص پوست‌های حساس هستند. کمتر بودن مواد شیمیایی و افزودنی‌ها، به ویژه مواد معطر، به معنی کمتر بودن ترکیبات تحریک‌کننده برای پوست‌های حساس است.

پیشنهاد مطالعه
اقدامات قبل از لیزر موهای زائد

هنگام کرم زدن، گونه‌ها و پیشانی خود را در یک جهت و از پایین به بالا ماساژ دهید. جاذبه زمین به حد کافی پوست را به سمت پایین می‌کشد. پس هیچ‌گاه با حرکات دورانی و رو به پایین کرم نزنید.

دکتر ابوالفضل جویا متخصص تزریق چربی و لیپوترانسفر را در اینستاگرام دنبال کنید

راه های ارتباط با متخصص ژل و بوتاکس


مطالب پیشنهادی:

عوارض آرایش کردن بعد از تزریق بوتاکس چیست؟

زمان بندی ریکاوری پس از تزریق چربی

مزایای انتقال چربی به خط اخم چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *