اثرات تزریق چربی بر پوست
23 شهریور

اثرات تزریق چربی بر پوست

بررسی اثرات تزریق چربی بر پوست

در این مطلب از سایت دکتر ابوالفضل جویا بهترین متخصص تزریق چربی و لیپوترانسفر اثرات تزریق چربی بر پوست را مورد بررسی قرار می دهیم. زمانی که پوست به دلایل مختلفی نظیر افزایش سن ، ژنتیک و مراقبت نادرست دچار افتادگی، کاهش حجم و چین و چروک می شود ، یک از بهترین روشها برای رفع این مشکلات تزریق چربی است. در این روش پزشک از قسمتی از بدن فرد چربی را برداشته و به محلی دچار مشکل شده است انتقال می دهد.

معمولا ، چربی مورد نظر از قسمت هایی مانند ران و پهلو که دارای چربی زیادی هستند ، برداشته می شود . این چربی ها از طریق سوزن های مخصوص وارد منافذ پوست شده و باعث مقدار چربی مورد نیاز صورت می شوند . این سوزن ها ممکن است چندین بار وارد منافذ پوست شوند که هر بار مقداری چربی به پوست تزریق می شود .

سلول های چربی پس از این که وارد پوست شدند ، بلافاصله از طریق خون رسانی جذب بافت پوست می شوند. فرایند تزریق چربی به بدن به صورت سرپایی تحت بی حسی موضعی انجام شده و نیازی به بیهوشی ندارد . البته ، در برخی از موارد اگر توانایی تحمل عمل را نداشته باشید با تشخیص پزشک تحت بیهوشی قرار خواهید گرفت . برای اینکار تمام آزمایشات لازم باید انجام شود تا پزشک از شرایط جسمی و توانایی شما برای عمل بیهوشی مطلع شود.

پیشنهاد مطالعه
روش های احیای موهای آسیب دیده

بهترین زمان تزریق چربی

عمل تزریق چربی زمانی انجام می شود که میزان چین و چروک صورت کمی عمیق بوده و با سایر روش های پزشکی قابل درمان نباشد. در این هنگام پزشک معالج تشخیص می دهد که نحوه عمل به چه گونه ای باشد.

مزیت های تمدید تزریق چربی | بهترین متخصص تزریق چربی و لیپوترانسفر

کاربردهای مختلف تزریق چربی

  • پر کردن چین و چروک اطراف دهان و زیر بینی
  • حجم دهی به لب ها ، برجسته سازی گونه و چانه
  • رفع نواحی فرو رفته صورت نظیر گودی زیر چشم و شقیقه ها
  • محو نمودن زخم ها و چاله های ناشی از جوش و آکنه
  • رفع افتادگی و شلی پوست در افراد با سن بالا
  • جوانسازی پوست
پیشنهاد مطالعه
لایه برداری پوست با مواد شیمیایی (مضرات، جایگزین)

مزیت های تزریق چربی

علاوه بر اصلاح موارد به وجود آمده به علت افزایش سن ، ماده ی استفاده شده ( چربی ) طبیعی می باشد . مواد استفاده شده از حیوان و یا مواد مصنوعی دیگر نیست. علاوه بر این چربی برداشته شده می تواند برای موارد مختلفی مورد استفاده قرار گیرد . چربی می تواند برای درمان بسیاری از نقص های صورت از جمله زخم در پوست قرار گیرد . از همه مهم تر نتایج درمان با این روش نسبت به سایر روش های زیبایی از ماندگاری بیشتری برخوردار است . همچنین این روش ایمن است. هیچ گونه واکنش آلرژیک به علت تزریق وجود ندارد. زیرا ؛ چربی از بدن خود شما برداشته شده و به ناحیه دیگر در بدن خودتان افزوده می شود.

دکتر ابوالفضل جویا ، بهترین متخصص ژل و بوتاکس را در اینستاگرام دنبال کنید

مناطق قابل درمان توسط تزریق چربی

مناطقی از چهره که می تواند با تزریق چربی بهبود یابد ، عبارتند از : چین و چروک پیشانی یا بین ابروها و گودی زیر چشم . این روش همچنین می تواند در اطراف بینی ، ناحیه ی بین لب بالا و پایین و فک نیز مورد استفاده قرار گیرد . در واقع انتقال چربی می تواند با تزریق چربی باعث درمان زخم ها و یا نواحی توخالی و هر جایی که در چهره و گردن وجود دارد و نیاز به اصلاح دارد ، گردد. برخی از این نواحی تنها با یک بار درمان اصلاح می شوند. در حالیکه نواحی دیگری نیز وجود دارند که برای اصلاح به بیش از یک بار تزریق نیاز دارند.

پیشنهاد مطالعه
دلایل پارگی مویرگ صورت چیست؟

دریافت اینترنتی نوبت ویزیت دکتر ابوالفضل جویا 


مطالعه بیشتر:

علل جذب شدن سریع ژل تزریق شده

مزیت های تمدید تزریق چربی

آشنایی با تزریق چربی به پشت دست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *