آیا لیزر لیپولیز بی‌خطر است؟
10 بهمن

آیا لیزر لیپولیز بی‌خطر است؟

بله این روش کاملاً ایمن است. در این روش از لیزر درمانی “سرد” استفاده می‌شود.

درنتیجه بدن شما در پیان گرم نمی‌شود. روش لیزر لیپولیز مانند لیزرهای جراحی نیست. در لیزرهای جراحی از لیزرهای توان بالا استفاده می‌شود، در نتیجه بافت گرم شده و متلاشی می‌شود، همانند چاقوهای لیزری که در جراحی‌ها استفاده می‌شود.

دستگاه‌های تولید کننده لیزر کم‌انرژی، همانند لیپولیزر، تنها طول موجی حدود ۶۵۰ نانومتر ایجاد می‌کنند، در نتیجه آسیبی به بافت‌ها وارد نمی‌شود، بلکه فقط سلول‌ها تحریک می‌شوند. لیزر لیپولیز درمانی بی‌خطر است، چرا که سلول‌های بدن شما قادرند در مقابل این تحریک سلولی از خود مقاومت نشان دهند. بنابراین بافت‌های بدن در اثر تابش لیزر لیپولیز آسیبی نخواهند دید. اگر به‌جای دو جلسه درمانی در هفته، از ۵ جلسه درمانی استفاده نمایید، از نتایج بهتری بهره‌مند خواهید گشت. استفاده از لیپولیزر یک نوبت در هفته کافی نمی‌باشد.

پیشنهاد مطالعه
ارتباط لکه های پیری با سرطان

اوایل از تکنولوژی لیزرهای کم توان فقط برای تسکین درد و بازسازی سلول‌ها استفاده می‌شد. یک آزمایش بالینی نشان داد تغییر فرکانس و خروجی لیزر در کاهش چربی‌ها مؤثر است. پس از آن مطالعاتی انجام شد و مشخص شد که لیزرهای کم توان، بدون درد و بی‌خطر بوده و برای فرم‌دهی به بدن و کاهش چربی‌های موضعی مؤثر می‌باشند.

لیپوماتیک یک روش درمانی ویژه است که از طریق ایجاد ارتعاشات ممتد کار می‌کند. به کمک لیپوماتیک جراح می‌تواند بدون استفاده از نیروی فیزیکی، عمل جراحی را به‌راحتی انجام دهد. این بدین معنی است که دقت حرکت در طول جراحی نسبتاً ثابت است، بنابراین عمل کوتاه‌تر شده و دوره بهبودی بیمار نیز سریع‌تر خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه
تزریق ژل چگونه باعث جوانسازی می شود؟

عمل لیپوماتیک به جراح اجازه می‌دهد، بدون آسیب رساندن به بافت‌های دیگر پوست، سلول‌های چربی را حذف نماید. جراحی لیپوماتیک در حقیقت یک دستگاه ساکشن پیشرفته برای تخلیه چربی‌های موضعی از زیر پوست می‌باشد. تکنولوژی بکار گرفته شده در این ابزار بقدری دقیق و فوق‌العاده عمل می‌کند که کاملا آن را از تقبل  قیمت لیپوساکشن متمایز می‌سازد. همچنین برتری این دستگاه بر لیزر لیپولیز هم در حین عمل برای جراح و هم در نتایج عمل برای بیمار کاملا قابل لمس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *