آیا برای از بین بردن غبغب فقط باید جراحی کرد؟
30 فروردین

آیا برای از بین بردن غبغب فقط باید جراحی کرد؟

آیا برای از بین بردن غبغب فقط باید جراحی کرد؟

جواب ساده است خیر.

تمریناتی وجود دارد که شما با استفاده از این تمرینات می توانید تا حدودی چربی غبغب خود را از بین ببرید. شما با انجام این تمرینات خاص عضلات گردن و گلو خود را تقویت می کنید و با تقویت شدن و فعال شدن این عضلات به سوخت و ساز چربی ها در غبغب خود کمک میکنید. برای یادگیری این تمرینات متخصصان و مربیان ورزشی به شما کمک خواهند کرد. البته چند مورد از آن ها را در ادامه برای شما خواهیم گفت.

 

  • عقب و جلو کردن فک پایین: این ورزش می تواند یکی از موثرترین روش ها برای از بین بردن چربی غبغب شما باشد. برای انجام این حرکت سر خود را کمی بالا بگیرید و به روبه رو نگاه کنید. در همین حالت فک پایین خود را تا جایی که امکان دارد به سمت جلو یا همان بیرون فشار دهید. این حرکت را در چند ست و هر ست ده الی پونزده ثانیه در روز انجام دهید .
پیشنهاد مطالعه
اصول مراقبت از پوست

 

  • حرکت بعدی را با یک توپ کوچک شروع کنید. یک توپ کوچک را بردارید زیر چانه خود قرار دهید و به آن فشار بیاورید این حرکت هم مثل حرکت قبلی در چند ست روزانه انجام دهید تا به از بین بردن چربی غبغب کمک کرده باشید.

آیا برای از بین بردن غبغب فقط باید جراحی کرد؟ | متخصص پوست اصفهان - بهترین متخصص ژل و بوتاکس - بهترین متخصص تزریق چربی و لیپوترانسفر

دکتر ابوالفضل جویا ، متخصص پوست اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید.

  • زبان خود را از دهان خارج کنید و تا جایی که جا دارد آن را بیرون بیاورید و سپس به بالا و سمت بینی خود حرکت دهید. این حرکت هم می تواند به از بین رفتن غبغب شما کمک کند. این حرکت را هم در چند ست بیست ثانیه ای انجام دهید.
پیشنهاد مطالعه
بررسی راه های درمان شوره سر

 

  • مصرف آدامس. جویدن آدامس هم در از بین رفتن چربی غبغب بسیار تاثیر گذار و کم هزینه است. هنگامی که شما آدامس را می جوید ورزشی برای فک شما است و همچنین باعث جریان خون و کاهش چربی شما می شود. برای تخلیه چربی غبغب به جز روش های بالا روش های دیگری هم وجود دارد که با توجه به مشکل شما و دلیل ایجاد غبغب شما روش مناسب برای شما فرق میکند.

 


مطالب پیشنهادی سایت دکتر ابوالفضل جویا (بهترین متخصص پوست در اصفهان):

چربی زیر پوستی (چانه دوتایی)

درمان ‌های غیر جراحی چربی زیر پوستی چیست؟

پیشنهاد مطالعه
روش های درمان میلیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *